středa 8. května 2013

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem

Nádherné jarní počasí přímo lákalo ven a kam jinam zamířit za zábavou a odpočinkem, když je venku tak krásně, že? Stejně jako více než dva a půl tisíce jiných návštěvníků jsme si dnes během svátečního odpoledne našli cestu do naší ZOO.
Zoologická zahrada nás už Vánoce a na Nový rok mile potěšila se svým vstupným za korunu. Když pak došlo ke zlevnění vstupného a pernamentek, bylo rozhodnuto a celá rodinka je už nějaký ten den majitely nepřenosných pernamentek. Zoologická zahrada začala lépe komunikovat s veřejností, upravila trasu kontroverzního safari pro auta, které před časem v letní sezóně vytlačilo pěší návštěvníky ZOO pouze do její klasické části. Nynější rěšení, kdy safari zůstalo přístupné jak automobilům, tak pěším návštěvníkům, je jednoznačně víc než rozumným kompromisem. Nyní je jen na vás, jestli zamíříte mezi africkou zvířenu autem nebo pěšky.
Pro pěší návštěvníky nově přibyla možnost využít služeb Afrika Expresu, který je za přijatelnou cenu proveze celým safari už od vjezdu do ZOO. Během jízdy Afrika Expresem si mohou vyslechnout odborný výklad přímo během projížďky mezi výběhy a ve vlastním safari. Návštěvníci si tak mohou ušetřit pěší cestu ke stanovišti safaribusu, i když lze říct, že i ta má své kouzlo. Díky Twigaduktu, nově vybudované lávce pro pěší návštěvníky, mají možnost procházet přímo nad výběhy kopytníků. A čím víc se probouzí jaro, tím víc je na co se koukat. Procházka údolíčkem ke stanovišti safaribusu je tak opravdu příjemná.
V rámci cenové politiky ZOO došlo k oddělení vstupného do klasické části ZOO a jízdného safaribusem. Není se ale třeba obávat, že by se vám návštěva ZOO kvůli projížďce safari nějak výrazně prodražila. Děti mají jízdu safaribusem úplně zdarma a dospělí zaplatí pouze symbolických 20 Kč jízdného. A co některé jistě potěší – jízdné pro psa je zdarma.
Pokud hledáte tip na báječně prožitý den, určitě si udělejte do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem výlet. A pokud jste z daleka, nevadí. Můžete využít ubytování v Hotelu Safari nebo v Safarikempu. Obě tato ubytovací zařízení provozuje ZOO, jsou její přímou součástí a pro jejich hosty je vstupné do ZOO v ceně ubytování. Budete tak mít Afriku doslova na dosah.
A teď už konec řečí, je tu pár fotografií z naší dnešní návštěvy ZOO ve Dvoře Králové nad Labem

Žádné komentáře:

Okomentovat